ARTYSTYCZNY ŚWIAT AMAZONEK 2024

ARTYSTYCZNY ŚWIAT AMAZONEK 2024

Projekt realizowany w ramach zadań zlecanych na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – w ramach Konkursu nr 1/2023 „Możemy więcej” w PFRON.

Dofinansowanie: 305 500,00 zł.

Wartość projektu: 363 240,00 zł.

Projekt pn. „ARTYSTYCZNY ŚWIAT” jest realizowany w terminie od 1 kwietnia 2024 r. do 30 listopada 2024 r.

Projekt ma charakter integracyjny, warsztatowy, rozwijający artystyczne umiejętności uczestniczących w nim niepełnosprawnych kobiet z rakiem piersi z terenu całej Polski, zrzeszonych w lokalnych klubach Amazonek przynależnych do Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. W ramach projektu realizowane są 4 wyjazdowe plenery artystyczne.

Celem projektu jest rozwinięcie aktywności społeczno-artystyczno-kulturalnej niepełnosprawnych Amazonek, które amatorsko uprawiają sztuki artystyczne, poprzez uczestnictwo w wyjazdowych integracyjnych plenerach artystycznych, których efektem będzie, m.in. stworzenie mobilnej galerii prac Amazonek. 

Projekt zakłada uczestnictwo 200 osób.

Terminy i miejsca realizacji plenerów:

  1. Plener 09 – 14 czerwca 2024 – Wągrowiec
  2. Plener 01 – 06 września 2024 – Wągrowiec
  3. Plener 18 – 23 września 2024 – Łężeczki
  4. Plener 10 – 15 grudnia – Sieraków

 

Czym jest plener artystyczny dla Amazonek?

Plener to zorganizowany wyjazd grupowy Amazonek praktykujących sztuki artystyczne, w miejsce odizolowane od zgiełku miejskiego, które pozwala obcować z naturą i tworzyć prace inspirowane naturą. Plenery Amazonek organizowane są w ramach projektu ,,Artystyczny Świat”, który jest realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Mottem przewodnim prac wykonywanych podczas plenerów w 2024 roku będzie hasło: „Amazonki – pełnia kobiecości”.

Jakie zajęcia odbywają się na plenerach?

Na każdym plenerze będą prowadzone 4 z możliwych warsztatów:

  • warsztat malowania obrazów oraz na tkaninie, na szkle, itp.
  • warsztat tworzenia biżuterii i zdobienia, itp.
  • warsztat decoupage,
  • florystyka

Ostateczny dobór warsztatów na plenerze zależy od preferencji Uczestniczek deklarowanych na zgłoszeniach.

Jak przebiega plener?

Każdy plener trwa 6 dni (5 noclegów). Uczestniczki będą podzielone na zespoły w celu zapewnienia dobrego komfortu pracy, a każda z grup będzie odrębnie pracować z własnym instruktorem. Uczestniczki zostaną zaopatrzone w sprzęt malarski/plastyczny. Uczestniczki mogą przywieźć swoje materiały do zdobienia, np. szaliki lub torby tekstylne, T-shirty.

Dzień pierwszy pleneru to dzień przyjazdu i rejestracji uczestniczek po czym następuje wspólny obiad, a następnie spotkanie organizacyjne z organizatorami i instruktorami, przedstawienie założeń i programu pleneru, przedstawienie się uczestniczek oraz pierwsze prace artystyczne. Przewidujemy zajęcia od rana do kolacji oraz wieczorami spotkania organizacyjne, integracyjne w tym seanse filmowe/pogadanki o sztuce (np. o życiu i twórczości impresjonistów albo swobodna integracja: rozmowy, pogadanki z instruktorami lub we własnym gronie, wymiana doświadczeń i dzielenie się uwagami na temat własnych pasji i emocji. W ostatni dzień pleneru organizowana jest wystawa prac powstałych podczas pleneru, która stanowi podsumowanie warsztatów, po której odbędzie się obiad pożegnalny i wyjazd do domów.

Kto może wziąć w nim udział?

Plenery są adresowane do Amazonek – członkiń  Klubów Amazonek zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki” oraz klubu internetowego – Amazonki.net, posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które czynnie, amatorsko uprawiają sztuki artystyczne. Konieczne jest  przywiezienie ze sobą kopii aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub wysłanie skanu drogą mailową po otrzymaniu powiadomienia o zakwalifikowaniu.

Warunki rekrutacji

Plenery są adresowane do Amazonek – członkiń  Klubów zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki” oraz klubu internetowego na Amazonki.net, posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.  

Pierwszeństwo kwalifikacji mają osoby nie będące nigdy na żadnym plenerze.

Formuła zgłoszeń obejmuje kontakt z biurem (mail, formularz i telefon).

 

Wpłatę o wysokości 150 zł – za plener. Uczestnik (bądź Klub) jest zobowiązany uiścić co najmniej 7 dni PRZED terminem rozpoczęciem trekkingu. W innym przypadku taka osoba zostanie wykreślona z listy.

W razie nie uprzedzenia organizatorów o nieobecności na szkoleniu w terminie najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia/warsztatów, osoba zgłoszona zostanie obciążona kosztami pobytu.

W pierwszy dzień każdego pleneru o godz. 12.00 z Dworca Letniego w Poznaniu będzie odjeżdżać autobus do miejscowości, w której odbywają się warsztaty.

Jeśli zakwalifikowana osoba nie przyjedzie na plener nie uprzedzając wcześniej organizatora o rezygnacji z wyjazdu zostanie obciążona pełnymi kosztami pobytu.

Odpłatność

Wpłatę o wysokości 150 zł – za plener, uczestnik (po informacji o zakwalifikowaniu) wpłaca na konto Federacji Stowarzyszeń Amazonki o numerze: 22 1090 1362 0000 0000 3656 4130 z dopiskiem:

,,Plener-miejscowość i termin pleneru – imię i nazwisko Uczestnika, miasto Uczestnika”

nie później niż tydzień przed rozpoczęciem się pleneru. Niedokonanie wpłaty w tym terminie powoduje skreślenie z listy zakwalifikowanych.

 

Projekt pn . ,,Artystyczny Świat Amazonek” w ramach, którego są organizowane plenery, realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

logo amazonki

slot demo
https://jdih.menlhk.go.id/slot-gacor-online/
https://www.oceanic-saunas.eu/rtp-live/
https://majorzeman.eu/slot-demo/
https://www.psychopsy.com/toto-sgp/
https://www.oceanic-saunas.eu/slot-demo/
https://www.rioquente.com.br/slot-demo/
https://www.parcoursmetiers.tv/uploads/slot-demo/
https://chavancentre.org/slot-demo/
https://drift82.com/togelsgp/