Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Zaproszenie na warsztat edukacyjny dla mieszkanek Chrzypska Wielkiego (pow. międzychodzki) i okolic - 10 czerwca 2019 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 – 69 lat do udziału w bezpłatnym warsztacie dotyczącym profilaktyki onkologicznej, w ramach programu „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski".

Warsztat odbędzie się w dniu 10 czerwca 2019 r. o godz. 14:00.
Miejsce: Urząd Gminy Chrzypsko Wielkie, ul. Główna 15

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Niedziałkowska - specjalista Zdrowia Publicznego.

Więcej informacji na www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

Cykl filmów „Bohaterowie codzienności” – rozmowy z opiekunami osób chorych

 
 
W ramach tegorocznej edycji kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”, której zostaliśmy partnerem, powstał cykl Bohaterowie codzienności, składający się z nagrań trzech poruszających rozmów z opiekunami osób przewlekle chorych. Celem programu jest zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby opiekunów – rodziny i bliskich, którzy zajmują się osobą chorą na co dzień i zainspirować widzów do choćby małych gestów wsparcia tych cichych bohaterów. Cykl powstał przy współpracy z Onet, a jego gospodarzem jest Małgorzata Ohme, redaktor naczelna Onet Kobieta.
 
Każdy odcinek pokazuje inną historię. Goście wywiadów, którzy z dnia na dzień stali się opiekunami kogoś bliskiego, opowiadają o tym, jak odnaleźli się w nowej sytuacji, z jakimi wyzwaniami musieli sobie radzić oraz skąd czerpać siłę do wspierania bliskiej osoby w walce z chorobą.  
 
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka z udziałem piosenkarki Magdaleny Steczkowskiej https://youtu.be/xI6q4WlHmgM 
 
Kolejne odcinki cyklu będą emitowane na kanale YouTube Nutricii Medycznej we wtorki: 21 i 28 maja.
 
Czytaj dalej...

ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM - ZAPROSZENIE NA PIERWSZE SPOTKANIE W RADOMIU

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie społeczno-kulturalne "Rozmawiajmy ze światem 2019" z tematem przewodnim Myśli Światłem Prowadzone 25 maja br. o godzinie 12.30 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" przy ul. M. Kopernika 1 w Radomiu.


„Myśli Światłem Prowadzone” rozpoczynają stały cykl spotkań w ramach projektu ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM.

Ideą tych spotkań jest zdjęcie nadmiaru ciężaru z chorowania onkologicznego. Nadmiar ten to mity i stereotypy narosłe przez lata i utrwalone różnymi przekazami. A przecież sytuacja pacjenta onkologicznego zmienia się wraz z upływem czasu: zmienia się poziom wiedzy i osiągnięć medycyny, zmienia się system działania służby zdrowia, pojawiają się nowe, skuteczne leki.

Zdjęcie nadmiaru ciężaru nie uczyni z raka choroby lekkiej – to zawsze będzie choroba poważna. Ale doświadczenia pacjentów mówią jednoznacznie: im większy poziom posiadanej wiedzy, tym jest łatwiej chorować. Odkąd przed pacjentami pojawiły się możliwości komunikowania się wzajemnie poprzez Internet i media, wzmocniła się sieć pomocy, a wymiana doświadczeń pozwala na wyciąganie wniosków. Teraz, po poznaniu tych wniosków – a są nimi efekty działań między innymi Federacji Stowarzyszeń Amazonki, Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, różnych stowarzyszeń czy forów internetowych – pora na kolejny krok: na dołączenie do tych działań większej aktywności społeczeństwa. Dlatego właśnie pacjenci onkologiczni w takich projektach jak ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM wyciągają rękę do społeczeństwa w geście zaproszenia: usiądźmy razem, poznajmy się lepiej, porozmawiajmy, zastanówmy wspólnie, co możemy robić, aby redukować nadmiary stresu związanego z chorowaniem onkologicznym. Takie chorowanie jest sprawą nas wszystkich – niestety, tak często pojawia się w życiu nas, naszych rodzin, wśród naszych znajomych. Nie mając wpływu na jego występowanie, możemy jednak mieć wpływ na przebieg chorowania. Służą temu starania o dostępność najnowszych leków, podpowiadanie szpitalom rozwiązań jakie wynikają z potrzeb pacjenta, wpływanie na przekonania decydentów, a także nasze wzajemne relacje.

Zachęcamy serdecznie do takich wspólnych spotkań. Abyśmy umacniali w sobie wiarę w sens takich działań, a w przyszłości mogli cieszyć się z ich efektów.

Osoby, które sympatyzują z naszym projektem, które chciałyby włączyć się w działania, podjąć misję jaką my tutaj tworzymy, zapraszamy na kolejne spotkanie już w czerwcu. Chcemy nie tylko wspominać dzisiejsze, majowe wydarzenie, ale planujemy też utworzenie Radomskiego Towarzystwa Pacjentów Onkologicznych (nazwa może ulec zmianie).

Pierwsze spotkanie dla sympatyków ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM odbędzie się 4 czerwca 2019 r., godz. 17.30 w Cafe Elektrownia, ul. M. Kopernika 1 w Radomiu. Zapraszamy!

Kontakt oraz zapisy:
telefon 517 622 819
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do odwiedzania fanpage projektu:
@RozmawiajmyZeŚwiatem

Podpowiadamy adresy moderowanych stron pomocnych przy leczeniu:
• amazonkifederacja.pl
• pkopo.pl
• amazonki.net
• spbs.com.pl
• nadplytkowoscsamoistna.fora.pl
• rjforum.pl
• gladiator-prostata.pl
• sarcoma.pl
• forumrakapluca.pl
• glejak.pl/forum

 

PARTNERZY:

      

SPONSORZY:

         

                  

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS