XXIV Ogólnopolska Spartakiada Amazonek 13-16 czerwca 2018 r. - Poznań

XXIV Ogólnopolska Spartakiada Amazonek

13-16 czerwca 2018 r. - Poznań

Rusza nabór na tegoroczną Ogólnopolską Spartakiadę Amazonek, która  odbędzie się w terminie 13 – 16 czerwca 2018 r. na Campingu Malta ul. Krańcowa 98 w Poznaniu.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń indywidualnych - 1-osobowych. W tym roku nie będzie drużyn.

Zgłoszenia będą przyjmowane tylko poprzez Kluby Wiodące w Uniach Wojewódzkich. Zgłoszenie obejmuje uzupełnioną kartę uczestnictwa (do pobrania poniżej) oraz kopie AKTUALNYCH orzeczeń o stopniu niepełnosprawności zawodniczek. Niepełne zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

Liczba uczestniczek Spartakiady – 130 osób.

Przewidywane konkurencje  tegorocznej XXIV Ogólnopolskiej Spartakiady w Poznaniu to: zawody Amazonek na łodziach smoczych ( 10-osobowe łodzie wioślarskie ) na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu, zawody na ergometrach, nordic walking, boule i dart.

Klasyfikacja odbędzie się w każdej dyscyplinie.

W wolnym czasie będą prowadzone m.in.: gimnastyka, joga , aerobic .

Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 maja 2018 r. pod adresem Poznańskie Towarzystwo „Amazonki, ul. Piastowska 38, 61-556 Poznań, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po dokonaniu weryfikacji zgłoszeń przez Poznańskie Towarzystwo „Amazonki” informacje o zakwalifikowaniu  zostaną zamieszczone na stronach internetowych www.amazonki.poznan.pl, www.amazonkifederacja.pl oraz rozesłane do klubów wiodących w Uniach do 31 maja 2018 r. Liczy się kolejność i poprawność zgłoszeń. Po zakwalifikowaniu kluby są zobowiązane do uiszczenia opłaty za uczestnictwo w Spartakiadzie do 5 czerwca 2018 r.

Odpłatność za osobę  80 zł prosimy wpłacić na konto Poznańskiego Towarzystwa „Amazonki”

Bank Zachodni WBK SA VI Oddz./Poznań 83 1090 1362 0000 0000 3609 0739

z dopiskiem w tytule przelewy „Spartakiada-nazwa miasta- nazwisko uczestniczki

Informujemy, że w przypadku rezygnacji z uczestnictwa  w Spartakiadzie po 10 czerwca 2018 r. dokonana wpłata przepada w związku z ponoszonymi kosztami realizacji projektu.

W przypadku zdarzeń losowych pojedynczych uczestników istnieje możliwość zgłoszenia innej osoby w to miejsce.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Heleną Pawlak tel. 507 493 180 .

Czytaj dalej...

Program Szkolenia Fizjoterapeutów/Rehabilitantów współpracujących z Klubami Amazonek 14-15 grudnia 2018 r.

WSTĘPNY PROGRAM

SZKOLENIE FIZJOTERAPEUTÓW/REHABILITANTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z KLUBAMI AMAZONEK
14-15.12.2018 r. - POZNAŃ

Miejsce:
1. Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu ul. Garbary 15
2. Camping Malta Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Krańcowa 98; 61-036 Poznań

Prowadzący: dr n. med. Janusz Doś, dr Magdalena Górska-Doś
Liczba uczestników: 20 osób (dwie grupy po 10 osób).

CZWARTEK, 14.12.2018 r.
Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu ul. Garbary 15
14.30 – obiad
15.00 – 17.00 - Fizjoterapia kobiet leczonych z powodu raka piersi – wykład.
17.00 – 19.00 - Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa – zajęcia praktyczne.
19.30 – kolacja Camping Malta Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Krańcowa 98; 61-036 Poznań

PIĄTEK, 15.12.2018 r.
Camping Malta Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Krańcowa 98; 61-036 Poznań
08.00 – śniadanie
09.00 – 11.00 Rola aktywności ruchowej w profilaktyce i leczeniu powikłań i zaburzeń czynnościowych u kobiet po leczenia raka piersi – wykład.
11.00 – 13.00 Różnorodne formy aktywności ruchowej dla kobiet leczonych z powodu raka piersi (ćwiczenia z taśmami Thera-Band, ćwiczenia z piłkami Thera-Band).
13.00 - obiad
14.00 – 15.30 Manualny drenaż w profilaktyce obrzęku chłonnego.
15.30 – 17.00 Kompresjoterapia w leczeniu obrzęku chłonnego – bandażowanie wielowarstwowe.

 

 

Czytaj dalej...

"Artystyczny Świat Amazonek" - plenery plastyczne w 2018 roku

W 2018 roku Federacja Stowarzyszeń "Amazonki" organizuje dwa Plenery plastyczne w ramach projektu pn. "Artystyczny Świat Amazonek" realizowanego ze środków PFRON.

Odbędą się one w terminach:
1) w Wągrowcu : 22 – 27 czerwca 2018 r. 
2) w Sierakowie : 19  – 24 sierpnia 2018 r.

Są adresowane do Amazonek – członkiń Klubów zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki”, które czynnie praktykują sztuki artystyczne.

Każda Amazonka może wziąć udział tylko w jednym plenerze.

Uczestniczki mogą przywieźć podstawowy zestaw materiałów i narzędzi własnych, tj. pędzle, bloki do rysunku, ołówki i cienkopisy, szaliki lub torby tekstylne na warsztat malowania na tkaninie. Pozostałe materiały zapewni organizator. Można będzie także zabrać ulubione szydełka / iglice i akcesoria do tworzenia biżuterii.

Wieczorami odbędą się seanse filmowe, prelekcje , pogadanki i dyskusje o sztuce itp.

Amazonki ponoszą częściową odpłatność za uczestnictwo w plenerach w wysokości 80 zł od osoby, które prosimy przesyłać po zakwalifikowaniu się tzn. po ogłoszeniu listy Uczestniczek na konto FSA: 22 1090 1362 0000 0000 3656 4130 z dopiskiem ,,Plener-miejscowość-termin Pleneru”

Koszt dojazdu Uczestniczki pokrywają we własnym zakresie.

Zgłoszenia należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa i skanem orzeczenia o niepełnosprawności.

Prosimy o podanie pełnych danych (imię, nazwisko, adres, pesel, a w szczególności prosimy pamiętać o stopniu niepełnosprawności, adresie mailowym i numerze telefonu) oraz wypełnieniu załączonych na stronie kart uczestnictwa.

Decyduje kolejność zgłoszeń po spełnieniu wszystkich warunków zawartych w komunikacie, w szczególności przesłania pełnego kompletu dokumentów tzn. prawidłowo wypełnioną karty zgłoszeniowej z własnoręcznymi podpisami i AKTUALNEGO ORZECZENIA o stopniu niepełnosprawności oraz dokonania przelewu.

Jeśli kandydatki nie zakwalifikują się pieniądze zostaną zwrócone.

WARUNKI KONIECZNE

- ważne AKTUALNE orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (prosimy o przesyłanie skanów orzeczeń na nasz adres )
- czynne uprawianie sztuk plastycznych
- poświadczenie świadomości swojego stanu zdrowia pozwalającego na uczestnictwo w działaniach realizowanych w projekcie
- wyrażenie zgody na oddanie dwóch wykonanych przez siebie prac Federacji Stowarzyszeń Amazonek i na wykorzystanie ich przez FSA na działalność statutową  


Poniżej można pobrać karty zgłoszeniowe.

Uczestniczki muszą posiadać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, które - w przypadku zakwalifikowania - muszą zabrać ze sobą na plener.

Projekt pn. "Artystyczny Świat Amazonek" w ramach, którego są organizowane Plenery realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

                                                                              

Czytaj dalej...

RAZEM PRZEZ GÓRY - Wyjazdy trekkingowe w 2018 roku

W tym roku Poznańskie Towarzystwo ,,Amazonki” organizuje sześć wyjazdów trekkingowych w ramach projektu realizowanego ze środków PFRON pn.: "Razem przez góry".
Adresatkami projektu są Amazonki zrzeszone w Klubach Amazonek przynależących do Federacji Stowarzyszeń "Amazonki".
Jeden wyjazd dotyczy grupy mniej zaprawionych kondycyjnie Amazonek (Stary Gierałtów), pozostałe wyjazdy będą dla bardziej zaawansowanych w chodzeniu po wyższych partiach gór.

UCZESTNICZYĆ W TREKKINGACH MOŻNA TYLKO RAZ !!!

Trekkingi odbędą się w następujących miejscach i terminach:
1) w Karpaczu – 27 maja–1 czerwca 2018
2) w Świeradowie Zdroju – 24–29 czerwca 2018
3) w Starym Gierałtowie koło Stronia Śląskiego – 07–12 lipca 2018 (dla mniej zaawansowanych)
4) w Starym Gierałtowie koło Stronia Śląskiego – 18–23 sierpnia 2018
5) w Zakopanem – 21–27 października 2018
6) jeszcze nie ustalony

W każdym Trekkingu będzie uczestniczyło 30 Amazonek. Przewidujemy długie całodzienne wycieczki szlakami górskimi pod opieką przewodnika i dwóch opiekunek organizujących grupę. Zakwaterowanie będzie w jednym określonym miejscu o dobrych warunkach pobytowych.

WARUNKI REKRUTACJI
– Jednym z warunków rekrutacji jest zakończony proces leczenia i stabilna, dobra kondycja zdrowotna, zdolność do pokonania prostych i średniozaawansowanych tras górskich i znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się w terenach górskich,
– Posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
– Każda z Uczestniczek zobowiązana jest podpisać oświadczenie o stanie zdrowotnym umożliwiającym uczestnictwo w działaniach projektu oraz o ponoszeniu odpowiedzialności za swój udział w tym zakresie, które uczestniczki otrzymają na miejscu każdego trekkingu,
– Warunkiem koniecznym jest zaopatrzenie Uczestniczki w odpowiednią odzież i sprzęt ( m.in.: buty trekkingowe, kurtka przeciwdeszczowa, odzież termiczna, plecak, kijki trekkingowe…) warunkujących bezpieczeństwo Uczestniczek oraz zabranie ze sobą podstawowych środków opatrunkowych ( plaster, bandaż, woda utleniona, jałowy opatrunek…)

Jeśli Uczestniczki nie będą przygotowane odpowiednio do trasy – chodzi w szczególności o buty i odzież, nie będą mogły wziąć udziału w wędrówkach i w związku z tym zostaną obciążone kosztami pobytu.

Częściowa odpłatność za Trekking od jednej osoby wynosi 80 zł, które prosimy przesyłać po zakwalifikowaniu się tzn. po ogłoszeniu listy Uczestniczek na konto PTA: 83 1090 1362 0000 0000 3609 0739 z dopiskiem "Trekking-miejscowość-termin Trekkingu". Koszt dojazdu Uczestniczki pokrywają we własnym zakresie.

Zgłoszenia można dokonywać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o podanie pełnych danych (imię, nazwisko, adres, pesel, stopień niepełnosprawności)

Proszę pamiętać o AKTUALNYM ORZECZENIU o stopniu niepełnosprawności – kopię jego uczestniczki zabierają ze sobą na trekking.


Lista zakwalifikowanych Pań będzie ogłaszana na stronie Federacji Stowarzyszeń "Amazonki".

Czytaj dalej...

Zaproszenie na warsztat edukacyjny w Sadach (powiat poznański) - 9 maja 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 – 69 lat do udziału w bezpłatnym warsztacie dotyczącym profilaktyki onkologicznej, w ramach programu „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski".

Warsztat odbędzie się w dniu 9 maja 2018 r. o godz. 13.00
Miejsce: Lina Medical, ul. Rolna 8 A, Sady

Spotkanie poprowadzi dr n. med. Dariusz Godlewski - lekarz onkolog, specjalista z zakresu zdrowia publicznego.

Więcej infromacji na www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

Zaproszenie na warsztat edukacyjny dla mieszkanek Łukowa i okolic (powiat obornicki) - 19 maja 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 – 69 lat do udziału w bezpłatnym warsztacie dotyczącym profilaktyki onkologicznej, w ramach programu „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski".

Warsztat odbędzie się w dniu 19 maja 2018 r. o godz. 18.00
Miejsce: Świetlica Wiejska w Łukowie

Spotkanie poprowadzi dr n. med. Dariusz Godlewski - lekarz onkolog, specjalista z zakresu zdrowia publicznego.

Więcej infromacji na www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

Zaproszenie na warsztat edukacyjny dla mieszkanek Mosiny i okolic - 10 kwietnia 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 – 69 lat do udziału w bezpłatnym warsztacie dotyczącym profilaktyki onkologicznej, w ramach programu „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski".

Warsztat odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00

Miejsce: świetlica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka przy ul. Topolowej 2 w Mosinie

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Dworzańska, specjalista z zakresu zdrowia publicznego.

Więcej informacji na www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

Zaproszenie na wydarzenie lokalne dla mieszkanek Wronek i okolic - 20 kwietnia 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym wydarzeniu dotyczącym profilaktyki onkologicznej, w ramach programu „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski”.

Wydarzenie ma na celu zachęcenie mieszkanek Wronek i okolic do udziału w profilaktycznych badaniach mammograficznych i cytologicznych.
W ramach organizowanego Dnia Zdrowia mieszkanki gminy będą miały możliwość odwiedzić stoisko informacyjno-edukacyjne, dowiedzieć się jak właściwie wykonać samobadanie piersi oraz przećwiczyć badanie na fantomie.

Panie w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonywanej profilaktycznej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat, będą mogły wykonać bezpłatną cytologię w cytobusie.

Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej profilaktycznej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, będą mogły wykonać bezpłatną mammografię w mammobusie.

Miejsce: przy Ośrodku Zdrowia we Wronkach, ul. Partyzantów 13
Godziny: 10.00-17.00

www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

Zaproszenie na warsztat edukacyjny dla mieszkanek Sierakowa i okolic - 11 kwietnia 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 – 69 lat do udziału w bezpłatnym warsztacie dotyczącym profilaktyki onkologicznej, w ramach programu „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski".

Warsztat odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00
Miejsce: Sierakowski Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 25

Spotkanie poprowadzi dr n. med. Dariusz Godlewski - lekarz onkolog, specjalista z zakresu zdrowia publicznego.

www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 2/03 na wyłonienie kadry trenerskiej

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 2/03/18 z dnia 20 marca 2018 r. 

dotyczące wyłonienia kadry trenerskiej na szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych 

w ramach projektu „Aktywnie w tworzeniu prawa!” POWR.02.16.00-IP.06-00-006/16 

Priorytet II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, 

NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO: 

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” 

ul. Piastowska 38 

61-556 Poznań 

NIP: 783-15-57-140 

REGON: 634240041 

Tytuł projektu: „Aktywnie w tworzeniu prawa!” Nr projektu: POWR.02.16.00-IP.06-00-006/16 

Projekt realizowany jest w partnerstwie, gdzie Liderem projektu jest Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” (ul. Piastowska 38, 61-556 Poznań), Partnerem zaś Fundacja Wygrajmy Zdrowie (ul. Piękna 28/34, lok. 53, 00-547 Warszawa). 

Zamawiający oświadcza, że nie jest płatnikiem podatku VAT i że wszystkie kwoty Oferent jest zobowiązany podać w kwotach brutto oraz że, w przypadku nie określenia przez Oferenta sformułowania „brutto”, wszystkie kwoty będą rozumiane i traktowane przez Zamawiającego jako deklarowane kwoty brutto. 

Harmonogram postępowania: 

Dnia 20 marca 2018 r. – zaproszenie do składania ofert. 

Dnia 29 marca 2018 r. godzina 23:59:59 – data zakończenia składania ofert – liczy się data wpływu do siedziby Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” (ul. Piastowska 38, 61-556 Poznań) lub na adres mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

Dnia 30 marca 2018 r. – ogłoszenie decyzji o wyborze oferty. 

Określenie przedmiotu zamówienia 

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wyłonienie kadry trenerskiej do przeprowadzenia cyklu 25 szkoleń po 30 godzin/szkolenie prowadzonych w formie mieszanej ( wykład oraz warsztaty praktyczne w proporcji 20 do 80 z zastosowaniem cyklu Davida Kolba) z następujących obszarów tematycznych, dotyczących każdego szkolenia: 

BLOK I STANOWIENIE PRAWA proces legislacyjny i dialog społeczny (10 godzin) 

 

BLOK II INSTYTUCJE ZABEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO (10 godzin) 

 

BLOK III PRAWA PACJENTA (PP) (10 godzin) 

Pełne zapytanie ofertowe wraz z załącznikami do pobrania na dole strony.

W sprawach związanych z zapytaniem ofertowym proszę kontaktować się z p. Izabelą Pawlikowską - Dolata: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytaj dalej...