OSOBY ZAKWALIFIKOWANE NA DRUGI TREKKING W REWALU W DNIACH 24-29 WRZEŚNIA 2019

OSOBY ZAKWALIFIKOWANE

NA DRUGI TREKKING W REWALU

W DNIACH 24-29 WRZEŚNIA 2019

 

HOTEL: ,,SUNSET SPA" UL. KLIFOWA 14 REWAL                                  

 

UWAGA !

KONIECZNE JEST PRZYWIEZIENIE ZE SOBĄ KOPII AKTUALNEGO ORZECZENIA O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI (OBU STRON ).

W PRZECIWNYM WYPADKU KONIECZNA BĘDZIE DOPŁATA DO PEŁNYCH KOSZTÓW POBYTU ( PONAD OPŁACONE 100 ZŁ )

Czytaj dalej...

Kupując Smoothie Naturio wspierasz działania Federacji Stowarzyszeń Amazonki

Smoothie antyoksydant, unikalne połączenie: jabłka, aronii, pomidora, zielonej herbaty i kurkumy!
Smoothie neutralizujące działanie wolnych rodników.


Kupując ten produkt wraz z Firmą Naturio wspierasz działania Federacji Stowarzyszeń Amazonki.
Spróbójcie koniecznie! Smacznego!

Firma NATURIO funkcjonuje na rynku spożywczym od 2015 roku. Dbając o różnorodność i potrzeby konsumentów tworzy produkty, które dają siłę, wzmacniają ciało i wspierają organizm w codziennym funkcjonowaniu.

Czytaj dalej...

ZAPROSZENIE NA OTWARCIE WYSTAWY - PIERSI POD KONTROLĄ W V4 - GRUPIE WYSZEHRADZKIEJ - ŚCIANA PIERSI

ZAPROSZENIE NA OTWARCIE WYSTAWY - PIERSI POD KONTROLĄ W V4 - GRUPIE WYSZEHRADZKIEJ - ŚCIANA PIERSI
w imieniu organizatorów i partnerów wystawy pt.Piersi pod kontrolą w V4 - Grupie Wyszehradzkiej, zapraszamy na otwrcie wystwy, które odbędzie się dniu 17 września o g.14:30 w Teatrze Nowym - Scena Nowa. 
 

Wystawę otworzą Krystyna Wechmann - Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki, Jacek Nadarzyński - Zastępca Dyrektora Teatru Nowego, Eva Knappová - Dyrektor Alliance of Women with Breast Cancer.

Federacja Stowarzyszeń Amazonki oraz Teatr Nowy są partnerami projektu pt. Piersi pod kontrolą w V4 - Grupie Wyszehradzkiej, którego twórcą jest organizacja wspierająca kobiety z rakiem piersi - Alliance of Women with Breast Cancer z Pragi.W skład grupa Wyszehradzkiej wchodzą 4 kraje - Czechy, Słowacja, Węgry i Polska.

Projekt skierowany jest do wszystkich pokoleń w celu zwrócenie ich uwagi na to jak ważna jest profilaktyka w walce z rakiem piersi. Celem projektu jest również nauczenie kobiet i mężczyzn jak wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i dobre samopoczucie.  

Ten projekt dostarcza odbiorcy silne przesłanie. Łączy przekaz o sztuce i zdrowiu - stając się użyteczny i wzbogacający dla odbiorcy. Jest to mobilna ściana piersi, składającą się z gipsowych odlewów zdrowych piersi oraz piersi osób dotkniętych rakiem piersi. Przedstawienie kampanii zdrowotnej w teatrze buduje pomosty między światem medycznym a ogółem społeczeństwa. Ściana ta gościła już w prestiżowych teatrach w Budapeszcie, Bratysławie, Koszycach, Ostrawie oraz Pradze a teraz zawita do Poznania do Teatru Nowego - Scena Nowa.

Mieszkańcy Poznania, którzy w dniach od 17 do 29 września odwiedzą Scenę Nową będą mogli zobaczyć Breast Wall - Ścianę Piersi jak również porozmawiać z Paniami Amazonkami o profilaktyce raka piersi, otrzymają ulotki jak prawidłowo samodzielnie wykonać samobadanie piersi. 

Osoby chętne zapraszamy również na spotkanie w Lilla Cafe - urokliwej kawiarni przy ul. Dąbrowskiego 97 w Poznaniu, gdzie będą mogli nauczyć się na fantomach piersi jak prawidłowo badać je co miesiąc. Panie Amazonki czekają na zainteresowane osoby w dniach 18 września i 20 września od 14:00 do 18:00. Każda osoba otrzyma specjalną ulotkę o samobadaniu piersi.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem u kobiet na całym świecie, z blisko 1,7 miliona nowych przypadków zdiagnozowanych w 2012 roku. Jest to piąta najczęstsza przyczyna zgonu z powodu raka u kobiet. Ponad 7 000 nowych przypadków raka piersi jest diagnozowanych w Republice Czeskiej, ponad 5 000 na Węgrzech, ponad 17 000 w Polsce i ponad 2 600 na Słowacji. 360 000 kobiet diagnozuje się każdego roku w krajach UE. Chociaż oficjalne programy badań profilaktycznych istnieją we wszystkich krajach V4, mają swoje ograniczenia (tj. częstotliwość, ograniczenie wiekowe). W związku z tym świadomość raka piersi odgrywa ważną rolę, dodatkowo, gdy jest prezentowana przez osoby, które przeżyły raka piersi.

Czytaj dalej...