XXV Spartakiada Amazonek "Dąż do sprawności" SIERPIEŃ 2019

W ramach aktywności społecznej oraz fizycznej osób niepełnosprawnych w dniach 15 - 18 sierpnia 2019 r. na Campingu Malta przy ul. Krańcowej 98 w Poznaniu kilkadziesiąt Amazonek z całej Polski zjechało się, by wziąć udział w XXV Ogólnopolskiej Spartakiadzie Amazonek pt.: „Dąż do sprawności” zorganizowanej przez Poznańskie Towarzystwo Amazonki.  

Podczas Spartakiady przeprowadzone zostały zawody sportowo – rekreacyjne. W ramach rywalizacji sportowej na Jeziorze Maltańskim 16 sierpnia odbył się wyścig na OnkoSmokach (10-osobowe łodzie wioślarskie). Konkurowały ze sobą wiosłujące Amazonki z całej Polski. Na rozpoczęcie zawodów wszystkie panie odśpiewały hymn amazonek.   Ważną częścią imprezy była coroczna Ceremonia Kwiatowa upamiętniająca zmarłe koleżanki Amazonki. Rozbrzmiąły salwy honorowe. W ten sposób chcemy zaprezentować, czym jest wartość braterstwa oraz wspólnoty i współpracy wśród osób niepełnosprawnych. Naszą misją jest również edukacja. Liczymy, że nasze działania pomogą nagłośnić temat profilaktyki raka piersi w Polsce.  

Kolejnego dnia Spartakiady rozegrane zostały rozgrywki sportowe w naszych Stowarzyszeniach, m.in. zawody na ergometrach, oraz zawody indywidualne (dart, rzuty do kosza, rzuty piłką do bramki, rzuty woreczkami do celu, podrzucanie lotki w wyznaczonym polu). Uczestniczki zostaną sklasyfikowane w każdej dyscyplinie. W wolnym czasie odbyły się zajęcia z gimnastyki, jogi i aerobicu.  

Poznańskie Towarzystwo Amazonek, które jest organizatorem Spartakiady, działa na rzecz kobiet z rakiem piersi od 1991 roku. Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w procesie przeciwdziałania nawrotowi choroby. W poznańskiej Spartakiadzie uczestniczą Amazonki z całej Polski. W tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 120 uczestniczek. Spartakiadę honorowym patronatem objęła Federacja Stowarzyszeń Amazonki.  

XXV Ogólnopolska Spartakiada AMAZONEK „Dąż do sprawności” współfinansowana jest ze środków PFRON oraz ze środków Miasta Poznania.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.