Rozwój profilaktyki onkologicznej

W dniu 1 września 2016 roku OPEN S.A. rozpoczął realizację projektu pn. „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość projektu: 6 245 976,33 zł

Kwota dofinansowania z EFS: 5 309 079,88 zł

Celem projektu jest zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne w ramach „Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi” oraz „Programu profilaktyki raka szyjki macicy” poprzez działania edukacyjne i informacyjne na terenie województwa, skierowane zarówno do kobiet z odpowiednich przedziałów wiekowych, jak też do lekarzy, pielęgniarek i położnych Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

W ramach projektu zakupiony zostanie nowoczesny cytobus, który umożliwi i ułatwi kobietom dostęp do badań cytologicznych na terenie całego województwa. Projekt realizowany jest we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki” oraz Centrum Diagnostyki Ginekologia Położnictwo USG z siedzibą w Poznaniu.

Badania mammograficzne skierowane są do kobiet urodzonych w latach 1947 – 1966, które nie chorowały na raka piersi i które w ciągu poprzednich dwóch lat nie miały wykonanych badań w ramach „Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi”. Badania wykonywane są w siedzibie OPEN S.A. w Poznaniu oraz w mammobusach na terenie całego województwa.

Badania cytologiczne skierowane są do kobiet urodzonych w latach 1957 – 1991, które nie chorowały na nowotwór szyjki macicy i które w ciągu poprzednich trzech lat nie miały wykonanych badań w ramach „Programu profilaktyki raka szyjki macicy”. Badania wykonać można w siedzibie OPEN S.A. oraz siedzibie Centrum Diagnostyki Ginekologia Położnictwo USG w Poznaniu, a od roku 2017 możliwe będzie ich wykonywanie w cytobusie na terenie całego województwa.

Badaniom będą towarzyszyły spotkania edukacyjne współorganizowane przez Federację Stowarzyszeń "Amazonki" oraz lekarzy rodzinnych, podczas których będzie można nauczyć się wykonywać samobadanie piersi, dowiedzieć się, jakie są czynniki ryzyka i czynniki chroniące przed zachorowaniem, a także dowiedzieć się, kiedy badania będą wykonywane w danej miejscowości.

Więcej informacji na: http://www.open.poznan.pl/

Ostatnio zmienianywtorek, 14 luty 2017 09:52