Zaawansowany rak piersi - problem medyczny, społeczny i ludzki

Z zaawansowanym rakiem piersi, zetknęłam się  przed 20. laty towarzysząc w chorobie i odchodzeniu najbliższej przyjaciółce – Basi. Pisząc o tym problemie trudno mi więc będzie wyzbyć  się osobistego tonu i spojrzenia z perspektywy czasu, bo choć w ostatnich dekadach dokonał się ogromny postęp w medycynie, zaszły zmiany w świadomości społecznej, a rak piersi stal się chorobą przewlekłą, to jednak problem nie zniknął. Nadal jest wyzwaniem dla medycyny, społeczeństwa, chorych i ich bliskich.

Czytaj dalej...

Szkolenie Liderek 60+ Edukacja Zdrowotna - Sieraków 6-10 grudnia 2017

Szkolenie Liderek 60+ Edukacja Zdrowotna
Sieraków – 6-10 grudnia 2017

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czytaj dalej...

Szkolenie Liderek 60+ Zarządzanie - Wągrowiec 25-29 września 2017

Szkolenie Liderek 60+ Zarządzanie
Wągrowiec – 25-29 września 2017

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czytaj dalej...

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w okazji Dnia Kobiet 8.03.2017

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2017 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie pod hasłem „Gdy kobieca wrażliwość budzi siłę”. Dyskusja w Ogrodzie Zimowym z udziałem zaproszonych kobiet dotyczyła wsparcia chorych na raka piersi. W spotkaniu udział wzięła silna reprezentacja Federacji Stowarzyszeń Amazonki - Liderek Stowarzyszeń z całego kraju wraz z Prezes Krystyną Wechmann na czele.

Czytaj dalej...

FSA partnerem projektu "Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet"

 

Projekt pn. „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest w terminie od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Zapraszamy na stronę projektu: www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

Diagnostyka i leczenie raka piersi FALENTY2017 20-22.04.2017

W imieniu Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi zapraszamy do udziału w wiosennej konferencji Diagnostyka i leczenie raka piersi "FALENTY2017". Konferencja odbędzie się w dniach 20-22.04.2017r. w Warszawie w hotelu Airport Okęcie.

Program ramowy konferencji

Czytaj dalej...

Jest jak Jest. Mam wybór! – rusza kampania Federacji Amazonki

Amazonki rozpoczynają kampanię edukacyjną skierowaną do kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, pod hasłem „Jest jak Jest. Mam wybór”. – Naszym celem jest uświadomienie jak najszerszej rzeszy pacjentek, że mają możliwość wyboru metod leczenia – mówi Krystyna Wechmann, założycielka i Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Media

Czytaj dalej...