Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Poszerzamy HERyzonty

Drogie Koleżanki,
W ramach kampanii edukacyjnej „Poszerzamy HERyzonty” w której Federacja Stowarzyszeń Amazonki od 2013 r. organizowała cykle warsztatów dotyczące raka piersi. Pragniemy teraz edukować Was dalej za pomocą cyklicznie umieszczanych na stronie internetowej Federacji materiałów edukacyjnych związanych m.in z diagnostyką raka piersi, lekami biopodobnymi, formami leków oraz o funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Hasło akcji nawiązuje do receptora HER2 – jego nadaktywność oznacza dla pacjentki ostrzejszy przebieg choroby, a kiedyś – gorsze rokowania. Dziś o rodzinie HER wiemy już więcej. Najpierw odkryto wagę receptora HER2, obecnie wiemy już o „niebezpiecznych związkach” HER2-HER3. To jest wiedza, którą każda pacjentka powinna mieć, poszerzać swoje HERyzonty.

To bardzo ważne, by kobiety z rakiem piersi wiedziały, z jakim przeciwnikiem mają do czynienia i potrafiły odnaleźć w sobie siłę do mierzenia się z przeciwnościami, jakie niesie ze sobą dany podtyp nowotworu.

RAK to choroba, z którą trzeba się mierzyć cały czas – nie wolno się poddawać, bo przeciwnik to wyczuje i zada bolesny cios. Medycyna każdego roku przynosi nowe odkrycia i dostarcza zarówno lekarzom, jak i pacjentom skuteczną broń.

Zachęcamy Was do regularnych wizyt na stronie Federacji i lektury umieszczanych tam materiałów w zakładce EDUKACJA.

Dzisiaj zapraszamy Was do lektury broszury poświęconej lekom biopodobnym.
link do pobrania broszury: https://en.calameo.com/read/0050634750db64ad6b102

Czytaj dalej...

Zaproszenie na warsztat edukacyjny dla mieszkanek Konarzewa i okolic (powiat krotoszyński) - 26 listopada 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 25 – 69 lat do udziału w bezpłatnym warsztacie dotyczącym profilaktyki onkologicznej, w ramach programu „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski".

Warsztat odbędzie się w dniu 26 listopada 2018 r. o godz. 17:00

Miejsce: Sala Wiejska w Konarzewie

Spotkanie poprowadzi dr n. med. Dariusz Godlewski - lekarz onkolog, specjalista Zdrowia Publicznego.

Więcej informacji na www.openbadania.pl

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS