SPRAWNA JA! w Sierakowie Wielkopolskim 28-29 sierpnia 2017 r.

Pierwsza impreza odbyła się w Sierakowie Wielkopolskim w dniach 28-29 sierpnia bieżącego roku.

"Sprawna Ja!" to ogólnopolskie spotkania zdrowotne Amazonek obejmujące cykl dwudniowych, otwartych wydarzeń wielodyscyplinowych, zakładający zaangażowanie Amazonek i ich bliskich, społeczności lokalnych oraz mediów w specjalnie przygotowane aktywności i działania.

Pierwszym elementem wydarzeń jest prezentacja monodramu w wykonaniu Agnieszki Różańskiej obrazującego codzienność w chorobie nowotworowej tysięcy Polek zmagających się z rakiem pt. "Jest jak jest", któremu będzie towarzyszyć bezpośrednie spotkanie z lekarzem onkologiem oraz bohaterką tej wzruszającej historii scenicznej nt. radzenia sobie z problemem niepełnosprawnością.

Drugim elementem jest piknik integracyjno-informacyjny, podczas którego społeczność Amazonek będzie wspólnie wspierać się w zmaganiach sportowych, a publiczność będzie miała możliwość odwiedzenia punktów informacyjnych oraz posilenia się w punktach cateringowych.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 przedstawicieli organizacji oraz Amazonek. 

Na powitaniu nie mogło zabraknąć wzruszającego odśpiewania hymnu Amazonek, zaczynając od słów "W sercu was ludzie noszę".

Po obiedzie, Panie udały się na spektakl monodramu pt. "Jest jak jest" w wykonaniu Agnieszki Różańskiej, aktorki poznańskiego Teatru Narodowego. W którym wzięli udział również mieszkańcy Sierakowa. 

Po wzruszającym przeżyciu uczestnicy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. 

Ale "Sprawna ja!" to przede wszystkim przekaz do społeczeństwa, że niepełnosprawność ma różne wymiary, oraz jak ważna jest aktywna rehabilitacja w drodze do zdrowia.

Ulubionym sportem Amazonek jest Nordic Walking, i takie zawody odbyły się podczas meetingu. Start przy hotelu, w którym zatrzymały się Amazonki.

Amazonki do boju rozgrzewała liderka stowarzyszeń, Krystyna Wechmann.

Wszystkie Panie dotarły na metę.

A tam czekała je piękna uroczystość.

Następnie na Sierakowskim Rynku odbył się piknik informacyjno-edukacyjny. Amazonki edukowały mieszkańców na temat profilaktyki raka piersi.

Nie zabrakło również okazji do podniesienia wiedzy samych Amazonek. 

Dziękujemy wszystkim Amazonkom, oraz pozostałym uczestnikom imprezy za miło spędzony czas oraz tak wartościowe wspomnienia.

 

Meeting jest realizowany w ramach projektu pn. „Jest jak Jest. Sprawna Ja” dofinansowanego ze środków PFRON.

Ostatnio zmienianyczwartek, 26 kwiecień 2018 08:20

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.