Jest Jak Jest! Mam Wybór! - Na temat wyboru terapii opowiada dr Jagiełło-Gruszfeld

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego filmu edukacyjnego na kanale YouTube Federacji Stowarzyszeń "Amazonki".

Tym razem dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld, onkolog warszawskiego Centrum Onkologii, Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie opowiada czym powinien się kierować onkolog przy wyborze terapii? Jakimi metodami leczenia raka piersi dysponujemy w Polsce?

Zapraszamy do oglądania!

>>OBEJRZYJ<<

Media

Czytaj dalej...

Zaproszenie na spektakl "Jest Jak Jest" - 14 maja 2018 r.

Zdjęcie użytkownika Urszula Popek.

Wrzesińskie Amazonki chcą zaprosić do obejrzenia monodramu pt. „Jest jak Jest” osoby zdrowe oraz chore onkologicznie i ich bliskich, z wszystkich Gmin Powiatu Wrzesińskiego.


14 maja 2018 roku we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbędzie się spektakl teatralny i wraz z główną bohaterką sztuki, w której rolę wciela się znakomita aktorka Agnieszka Różańska ze Sceny na Piętrze w Poznaniu - widzowie będą mogli przejść przez trzy lata jej życia z rakiem. Akceptacja choroby i śmierci jaką demonstruje bohaterka sztuki budzi nadzieję i pomaga wielu chorym kobietom i im bliskim. 
Zwiększenie świadomości kobiet na temat raka piersi i chorób onkologicznych to zadanie statutowe naszej organizacji. 


Koszt realizacji przedsięwzięcia szacujemy na 6.000,00 zł, część środków planujemy pozyskać z Zarządu Powiatu Wrzesińskiego natomiast pozostałą część musimy pozyskać we własnym zakresie.

Zwracamy się do wszystkich sympatyków Amazonek z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe:
konto PBS Września 41 9681 0002 0020 0686 0170 5163 dopiskiem: Spektakl „Jest jak jest”

Więcej informacji na Facebook'u Federacji

>>PRZEJDŹ<<

Czytaj dalej...

Cykl filmów edukacyjnych w ramach kampanii Jest Jak Jest. Mam Wybór!

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowym cyklem filmów, które w przystępny sposób edukują i uświadamiają. Do obejrzenia zachęcamy nie tylko pacjentki, ale również ich bliskich. Eksperci w przystępny sposób odpowiadają na najczęstsze pytania pacjentek.

Na naszej stronie w zakładce MULTIMEDIA na bieżąco będą prezentowane kolejne filmy. Zapraszamy również na naszego Facebook'a oraz kanał YouTube. 

Czytaj dalej...

XX. Jubileuszowa Pielgrzymka na Jasną Górę, Meeting "Jest Jak Jest. Sprawna Ja!", 20-lecie Częstochowskich Amazonek

Pierwszy weekend października obfitował w wielkie emocje dla stowarzyszeń zrzeszających Amazonki. Odbyła się finałowa impreza zdrowotna w ramach akcji Jest Jak Jest. Sprawna Ja!, gdzie Panie przeszły ulicami Częstochowy. Poniżej relacja fotograficzna z wydarzenia.

Była to również okazja do świętowania 20-lecia działalności Częstochowskiego Stowarzyszenia Amazonek, w którym wzięły udział Amazonki z całej Polski, a także z Niemiec i Czech. To wyjątkowe wydarzenie zaszczyciła swoją obecnością pani prezydentowa, Agata Kornhauser-Duda. 

Uroczystość była okazją do wręczenia specjalnych Bursztynowych Łuków Amazonek oraz statuetek "Serce za Serce", którymi zostali uhonorowani przyjaciele Amazonek - osoby czynnie wspierające działania stowarzyszenia i zrzeszonych w nim kobiet. Pierwsza Dama wygłosiła przepiękne przemówienie w filharmonii Częstochowskiej podczas uroczystości. Galę uświetnił występ Roberta Janowskiego, który dla zgromadzonych z całej Polski Amazonek zaśpiewał utwory mówiące o miłości i radości płynącej z życia.

Ten wspaniały weekend zakończyła XX. Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę. Motto tegorocznej pielgrzymki brzmi "Amazonki cenny diament w koronie Matki Bożej". Dla wszystkich Amazonek w Polsce Biskup Antoni Długosz wykonał Jego specjalne "Tango Francesco". Do obejrzenia tutaj.

Emocje były. I łzy wzruszenia i moc solidarności Amazonek.

Czytaj dalej...

Zaproszenie Na Finałową Imprezę Zdrowotną "Jest Jak Jest. Sprawna Ja!" oraz XX. Jubileuszową Ogólnopolską Pielgrzymkę Amazonek Na Jasną Górę

6-7 października 2017 r. zapraszamy na XX. Jubileuszową Pielgrzymkę Amazonek na Jasną Górę oraz ogólnopolski finał kampanii "JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!".

Gościem Honorowym wydarzenia będzie Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.

Czytaj dalej...

WOLNE MIEJSCA NA IMPREZY MASOWE - JEST JAK JEST - SPRAWNA JA (wrzesień-październik 2017) - prosimy o pilne nadsyłanie zgłoszeń

PRZYPOMINAMY, ŻE ORGANIZOWANE SĄ JESZCZE 3 IMPREZY ZDROWOTNE JEST JAK JEST - SPRAWNA JA - BARDZO PROSIMY O PILNE ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA.

PROSIMY PAMIĘTAĆ BY WYPEŁNIĆ KARTĘ UCZESTNICTWA I KONIECZNIE PRZYWIEŹĆ KOPIĘ ORZECZENIA O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI-DOTYCZY TO RÓWNIEŻ AMAZONEK NIE BIORĄCYCH UDZIAŁU W ZAWODACH TYLKO KIBICUJĄCYCH ZAWODNICZKOM !!!!!!! KAŻDA Z PAŃ ZABIERA WIĘC ORZECZENIE, A ZAWODNICZKI DODATKOWO KARTRĘ UCZESTNICTWA.

NA MIEJSCU WSZYSTKIE PANIE PODPISUJĄ SIĘ NA LISTACH OBECNOŚCI.

Więcej szczegółów - czytaj dalej.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS