Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Warsztaty z Onkoprzestrzeni kreatywnej - fotorelacja

W dniu wczorajszym zakończyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu Onkoprzestrzeni kreatywnej w Sierakowie Wielkopolskim. Pierwszy cykl warsztatów obejmował: warsztaty plastyczne z podstaw rysunku, malarstwa i rzeźbiarstwa oraz warsztaty z języka angielskiego. Organizatorami są Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oraz Fundacja Twórczość i Dokumentacja. 

W ramach zadania przeprowadzone zostaną jeszcze trzy warsztaty wyjazdowe skierowane do osób zagrożonych silnym stresem i depresją, przede wszystkim pacjentów onkologicznych, ich rodzin, bliskich oraz osób pracujących z chorymi:

  • warsztaty choreoterapii i tańca tradycyjnego, zakończone potańcówką (zaplanowane na ten rok, szczegóły w ustaleniu),
  • warsztaty relaksacyjne i ograniczające stres, trening mindfulness oraz warsztaty emisji głosu (warsztaty odbędą się w 2019 roku),
  • warsztaty języka filmowego i fototerapii zakończone wystawą zrealizowanych prac (warsztaty odbędą się w 2019 roku).

Więcej informacji o projekcie oraz możliwości wzięcia udziału pod tym linkiem: >KLIKNIJ<

W warsztatach w Sierakowie wzięło udział dużo naszych Koleżanek. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. O następnych warsztatach będziemy informować na bieżąco na stronie Federacji, zachęcamy również do śledzenia Facebook'a Onkoprzestrzeni kreatywnej (LINK) oraz Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych (LINK) po więcej informacji oraz zdjęć.

Czytaj dalej...

W Sierakowie odbyły się szkolenia dla Liderek

W dniach 3-7 lipca br. odbyło się spotkanie Liderek Klubów Amazonek w Sierakowie Wielkopolskim. Pierwszego dnia Uczestniczki mogły wysłuchać ciekawego wykładu Adrianny Kałużnej nt. mikropigmentacji medycznej. Mieliśmy przyjemność również zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami rarioterapii w walce z nowotworami, o metodzie cyberknife opowiedział dr Grzegorz Sieracki. Na zakończenie wykładów Anna Szmit przedstawiła zebranym projekt portalu dla pacjentów dotyczącego badań klinicznych. 

Kolejny dzień Uczestniczki mogły spędzić aktywnie. Magdalena Doś zwróciła uwagę na konieczność profilaktyki oraz fizjoterapii zaburzeń czynnościowych narządu ruchu a następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne - wspólna gimnastyka. Po południu odbył się coaching poprowadzony przez Konrada Mężyńskiego oraz ćwiczenia z komunikacji pod przewodnictwem dr Barbary Czerskiej.

Trzeciego dnia prof. Tadeusz Pieńkowski wykładał na temat leczenia neoadiuwantowego raka piesi oraz lekach biopodobnych. Marek Kustosz mówił o problemie edukacji oraz profilaktyki w miejscu zatrudnienia, a Paula Rettinger opowiedziała zebranym o innowacyjnej aplikacji OncoWay.

Kolejnego dnia dr n. med. Angelika Kargulewicz poprowadziła warsztaty z żywienia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj dalej...

Zaproszenie na wydarzenie lokalne dla mieszkanek Pleszewa i okolic - 3 lipca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym wydarzeniu dotyczącym profilaktyki onkologicznej, w ramach programu „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski”.

Wydarzenie ma na celu zachęcenie mieszkanek Pleszewa i okolic do udziału w profilaktycznych badaniach mammograficznych i cytologicznych. W ramach organizowanego wydarzenia mieszkanki gminy będą miały możliwość odwiedzić stoisko informacyjno-edukacyjne,dowiedzieć się jak właściwie wykonać samobadanie piersi oraz przećwiczyć badanie na fantomie.

Panie w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonywanej profilaktycznej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat, będą mogły wykonać bezpłatnącytologię w cytobusie.

Miejsce: przy Przychodni VITAMED, ul. Jana III Sobieskiego 34
Godziny: 9.00-13.00

Więcej informacji na www.openbadania.pl

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS