Raka piersi można wyleczyć - artykuł w ramach kampanii Wylecz raka piersi HER2 +

Zachęcamy do przeczytania historii Pani Doroty jaka pojawiła się na łamach magazynu Twój Styl oraz Kobieta i Życie.

 Kampania Wylecz raka piersi HER2+  została stworzona dla kobiet, które usłyszały diagnozę – wczesny HER2 dodatni rak piersi. Jej celem jest wsparcie kobiet z tym typem nowotworu – edukacja i informacja w tym trudnym czasie, zaraz po diagnozie.

Organizatorami kampanii są: Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Fundacja Onkocafe oraz Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

W ramach kampanii zostanie uruchomiona strona internetowa www.wyleczrakapiersi.pl, gdzie chore i ich bliscy znajdą przydatne informacje, dotyczące nie tylko samej choroby, ale również diagnostyki i komunikacji. Wszystkie treści zostały zweryfikowane przez onkologa i psychoonkologa. Zawarte na stronie informacje i odpowiedzi na pytania pomogą przejść całą drogę terapii – od diagnozy do wyleczenia. 

Wkrótce zapraszamy na profil na FB: Wylecz raka piersi HER2 plus

 

Czytaj dalej...

Cykl filmów „Bohaterowie codzienności” – rozmowy z opiekunami osób chorych

 
 
W ramach tegorocznej edycji kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”, której zostaliśmy partnerem, powstał cykl Bohaterowie codzienności, składający się z nagrań trzech poruszających rozmów z opiekunami osób przewlekle chorych. Celem programu jest zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby opiekunów – rodziny i bliskich, którzy zajmują się osobą chorą na co dzień i zainspirować widzów do choćby małych gestów wsparcia tych cichych bohaterów. Cykl powstał przy współpracy z Onet, a jego gospodarzem jest Małgorzata Ohme, redaktor naczelna Onet Kobieta.
 
Każdy odcinek pokazuje inną historię. Goście wywiadów, którzy z dnia na dzień stali się opiekunami kogoś bliskiego, opowiadają o tym, jak odnaleźli się w nowej sytuacji, z jakimi wyzwaniami musieli sobie radzić oraz skąd czerpać siłę do wspierania bliskiej osoby w walce z chorobą.  
 
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka z udziałem piosenkarki Magdaleny Steczkowskiej https://youtu.be/xI6q4WlHmgM 
 
Kolejne odcinki cyklu będą emitowane na kanale YouTube Nutricii Medycznej we wtorki: 21 i 28 maja.
 
Czytaj dalej...

ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM - ZAPROSZENIE NA PIERWSZE SPOTKANIE W RADOMIU

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie społeczno-kulturalne "Rozmawiajmy ze światem 2019" z tematem przewodnim Myśli Światłem Prowadzone 25 maja br. o godzinie 12.30 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" przy ul. M. Kopernika 1 w Radomiu.


„Myśli Światłem Prowadzone” rozpoczynają stały cykl spotkań w ramach projektu ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM.

Ideą tych spotkań jest zdjęcie nadmiaru ciężaru z chorowania onkologicznego. Nadmiar ten to mity i stereotypy narosłe przez lata i utrwalone różnymi przekazami. A przecież sytuacja pacjenta onkologicznego zmienia się wraz z upływem czasu: zmienia się poziom wiedzy i osiągnięć medycyny, zmienia się system działania służby zdrowia, pojawiają się nowe, skuteczne leki.

Zdjęcie nadmiaru ciężaru nie uczyni z raka choroby lekkiej – to zawsze będzie choroba poważna. Ale doświadczenia pacjentów mówią jednoznacznie: im większy poziom posiadanej wiedzy, tym jest łatwiej chorować. Odkąd przed pacjentami pojawiły się możliwości komunikowania się wzajemnie poprzez Internet i media, wzmocniła się sieć pomocy, a wymiana doświadczeń pozwala na wyciąganie wniosków. Teraz, po poznaniu tych wniosków – a są nimi efekty działań między innymi Federacji Stowarzyszeń Amazonki, Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, różnych stowarzyszeń czy forów internetowych – pora na kolejny krok: na dołączenie do tych działań większej aktywności społeczeństwa. Dlatego właśnie pacjenci onkologiczni w takich projektach jak ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM wyciągają rękę do społeczeństwa w geście zaproszenia: usiądźmy razem, poznajmy się lepiej, porozmawiajmy, zastanówmy wspólnie, co możemy robić, aby redukować nadmiary stresu związanego z chorowaniem onkologicznym. Takie chorowanie jest sprawą nas wszystkich – niestety, tak często pojawia się w życiu nas, naszych rodzin, wśród naszych znajomych. Nie mając wpływu na jego występowanie, możemy jednak mieć wpływ na przebieg chorowania. Służą temu starania o dostępność najnowszych leków, podpowiadanie szpitalom rozwiązań jakie wynikają z potrzeb pacjenta, wpływanie na przekonania decydentów, a także nasze wzajemne relacje.

Zachęcamy serdecznie do takich wspólnych spotkań. Abyśmy umacniali w sobie wiarę w sens takich działań, a w przyszłości mogli cieszyć się z ich efektów.

Osoby, które sympatyzują z naszym projektem, które chciałyby włączyć się w działania, podjąć misję jaką my tutaj tworzymy, zapraszamy na kolejne spotkanie już w czerwcu. Chcemy nie tylko wspominać dzisiejsze, majowe wydarzenie, ale planujemy też utworzenie Radomskiego Towarzystwa Pacjentów Onkologicznych (nazwa może ulec zmianie).

Pierwsze spotkanie dla sympatyków ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM odbędzie się 4 czerwca 2019 r., godz. 17.30 w Cafe Elektrownia, ul. M. Kopernika 1 w Radomiu. Zapraszamy!

Kontakt oraz zapisy:
telefon 517 622 819
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do odwiedzania fanpage projektu:
@RozmawiajmyZeŚwiatem

Podpowiadamy adresy moderowanych stron pomocnych przy leczeniu:
• amazonkifederacja.pl
• pkopo.pl
• amazonki.net
• spbs.com.pl
• nadplytkowoscsamoistna.fora.pl
• rjforum.pl
• gladiator-prostata.pl
• sarcoma.pl
• forumrakapluca.pl
• glejak.pl/forum

 

PARTNERZY:

      

SPONSORZY:

         

                  

Czytaj dalej...

PIERWSZE SPOTKANIE z cyklu ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM!

„ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM” to stały cykl spotkań, których założenia są następujące:
– Integrowanie społeczeństwa z pacjentami onkologicznymi – propozycja spędzania wspólnie czasu w klimacie twórczości, którą można z bliska poznać i w tej miłej atmosferze oswajania trudnego tematu, jakim jest chorowanie onkologiczne.
– Zaproszeni uznani znawcy tematu oraz osoby z doświadczeniem chorowania pomagają odsuwać mity i stereotypy jakie narosły wokół chorowania na raka, a jednocześnie pokazują aktualne możliwości medycyny, siłę działań organizacji pacjenckich oraz znaczenie zaangażowania społecznego w poprawę wizerunku pacjenta onkologicznego, jego sytuacji, ale też wzajemnych relacji w społeczeństwie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 25 maja 2019 r. w godz. 12.30 – 18.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.


MYŚLI ŚWIATŁEM PROWADZONE – to temat tegoroczny.


Uroczyste rozpoczęcie spotkania poprzedzi chwila z poezją Aliny Anny Kuberskiej i Michała Kurka.


Wśród Gości i Prelegentów przywitamy między innymi:
Krystynę Wechmann – prezes Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" i PKPO, prof. UWr. dr hab. Edytę Zierkiewicz, wiceprezydenta Jerzego Zawodnika oraz dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Radomiu mec. Elwirę Skoczek, dyrektor Radomskiego Centrum Onkologii - mgr Dorotę Ząbek, dr n. med. Roberta Wiraszkę, mgr Justynę Kopycką – psychoonkolog, Izabelę Leśkiewicz – rzecznik Radomskiego Centrum Onkologii, ks. dr Konrada Wójcika – diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia, Włodzimierza Pujanka - dyrektora Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Małgorzatę Patynowską, Joannę Kowalczyk, Elżbietę Adamczyk, Roberta Stępnia.


TWÓRCZOŚĆ SPOSOBEM NA... – aktywność, wypowiadanie siebie w twórczości jest nie tylko zachętą dla zdrowia – by powróciło, ale także sygnałem dla otoczenia, dla decydentów: zauważcie nas, my żyjemy, tworzymy, warto w pacjenta onkologicznego inwestować.

Prezentacja twórczości obejmie:
– książkę pt. „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” - zaprezentuje ją autorka Agnieszka Witkowicz-Matolicz oraz Aleksandra Wiederek-Barańska - bohaterka tej książki
– książkę pt. „W życiu szczęście trzeba mieć” autorstwa Józefa Adamczyka, w której opisał on swoje przeżycia związane z zachorowaniem w roku 2003 na raka piersi.
– film dokumentalny pt. „Kocham życie” - jego reżyser Zbigniew Gajzler oraz Marzenna Lewandowska - bohaterka tego filmu podzielą się informacjami i wrażeniami z pracy nad filmem
– obrazy namalowane przez amazonki - wystawione na aukcję

WSPARCIE – Ile światła, ile cienia… masz wybór - w ten temat wprowadzą teksty z konkursu literackiego przeprowadzonego na forum amazonki.net. Poprzedzą one dwie prezentacje multimedialne w temacie roli i znaczenia organizacji pacjenckich oraz forów internetowych.


PERSPEKTYWY – dokument mówi wiele - rejestruje ale też wprowadza w oczekiwania – to czas na obejrzenie filmu „Kocham życie”


Panele dyskusyjne uzupełnią tematyczne przekazy oraz dadzą okazję do dodatkowych wypowiedzi.
W czasie przerw kawowych będzie możliwość nabycia książek: „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” - z autografami, natomiast „W życiu szczęście trzeba mieć” - z przeznaczeniem zapłaty dla radomskiego hospicjum.


Po podsumowaniu konferencji dla osób chętnych odbędą się krótkie warsztaty oddechowe, joga.


ZAPRASZAMY!

Organizatorem wydarzenia ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM jest Federacja Stowarzyszeń „Amazonki”. Partnerzy: American Corner Radom i Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria – Łaźnia. Projekt sponsorowany.

Zachęcamy do śledzenia nowych informacji o wydarzeniu na jego fanpage’u

>>WEJDŹ<<

 

PARTNERZY:

      

SPONSORZY:

         

               

Czytaj dalej...

Noworoczne spotkanie z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą z Amazonkami

Od początku pracy w roli Pierwszej Damy Agata Kornhauser-Duda jest szczególnie związana z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”. Swoje pierwsze spotkanie w tym roku Pani Prezydentowa odbyła z przedstawicielkami Federacji oraz współpracujących z nią środowisk. Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim 8 stycznia br. i było okazją na merytoryczną rozmowę. Panie poruszyły temat edukacji zdrowotnej, promocji badań okresowych czy społecznego postrzegania zagrożenia niesionego przez nowotwory. Amazonki rozmawiały o swoich osobistych doświadczeniach związanych z chorobą oraz o pracy społecznej na rzecz pacjentek onkologicznych. Pamiętając o tym jak ważna jest edukacja oraz akcentowanie, że diagnoza nie jest wyrokiem, a prewencja i odpowiednie leczenie dają ogromne szanse na wyleczenie, a największą barierę stanowią nieświadomość społeczna, strach i późna diagnoza.

Czytaj dalej...

Onkoprzestrzeń Kreatywna - dołącz do grupy na Facebook'u

Zapraszamy serdecznie do dołączenia do grupy Onkoprzestrzeni Kreatywnej na Facebook'u oraz polubienia fanpagu Onkoprzestrzeni. Organizatorzy dokładają wszelkich starań by zamieszczane materiały były interesujące i inspirujące. 

Grupa ONKOprzestrzeni Kreatywnej

>>WEJDŹ<<

Fanpage ONKOprzestrzeni Kreatywnej

>>WEJDŹ<<

Onkoprzestrzeń kreatywna skierowana jest do pacjentów i ich bliskich, zarówno ludzi młodych, dorosłych, jak i seniorów, osób niepełnosprawnych, a także do terapeutów i lekarzy oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i wolontariuszy. Zapraszamy środowiska medyczne.
 
Organizatorzy inspirują do przyjmowania aktywnej i twórczej postawy pozwalającej na przekierowanie negatywnych emocji związanych z chorobą w pozytywne działania kreatywne w różnych obszarach życia, oraz wskazują na uzdrawiającą rolę kreatywności i samorozwoju poprzez różne formy zajęciowe (rysunek, malarstwo, rzeźba, choreoterapia, taniec tradycyjny, emisja głosu, fotografia, film, a także warsztaty języka angielskiego).
 
Misja:
  • Budzenie świadomości i nauka, że aktywna postawa wobec życia może nas wspierać w trudnych chwilach, pomagać powrócić do normalnego życia, dawać nadzieję na przyszłość i otwarcie się na świat.
  • Promowanie nowego rozumienia zdrowienia i nowych kreatywnych postaw wobec choroby, aby słowo „rak” nie kojarzyło się z wyrokiem śmierci i wycofaniem z wszelkiej społecznej i kreatywnej aktywności.
  • Dawanie wsparcia przywracającego nadzieję i chęć życia, które polega na kreowaniu zdrowych myśli i przekonań wspartych twórczością i zabawą, ruchem, relaksem i zaspokojeniem psychicznych, społecznych i duchowych potrzeb pacjenta i jego rodziny. Wierzymy, że wyjście naprzeciw lękom, bezradności, poczuciu przygnębienia czy osamotnienia niewątpliwie zmobilizuje układ odpornościowy i wzmocni efekt leczenia medycznego.
 
Planowane wydarzenia pojawiają się na bieżąco na stronie Onkoprzestrzeni Kreatywnej na Facebook'u, pod adresem >>KLIKNIJ<<
 
Zachęcamy do zadawania pytań i odwiedzin strony Onkoprzestrzeni Kreatywnej.
 
Czytaj dalej...